Žaidimų nuoma bus pigesnė, jei rinksitės rinkinius! O papildoma para d.d. su 80% nuolaida!

Žaidimo “Miško arka” taisyklės

Mūsų 2024 m. naujiena – ypatingai smagus rankos taiklumo žaidimas “Miško arka”. Šis lauko žaidimas savo azartiška prigimtimi kažkiek primena populiarų lauko žaidimą „Kukurūzų futbolas“, bet neapsigaukite, jų taisyklės visiškai kitokios. Kad šis žaidimas būtų ne mažiau įtraukiantis ir smagus, sugalvojome jam nepaprastas, tačiau ypač azartiškas taisykles. Neabejojame, kad šis mėtymo žaidimas patiks tiek suaugusiems, tiek ir vaikams.

Jums reikalingas tuščias 2 m. pločio ir 5 m. ilgio plotas. Žaidžiama pasirinkus norimą sudėtingumo lygį t.y. atstumą nuo metimo linijos iki lentos. Žaidimas žaidžiamas vienas prieš vieną arba komandomis 2 prieš 2 ar didesnėmis.

ŽAIDIMO SUDĖTIS

Žaidimą sudaro:

  • viena arba dvi žaidimo lentos
  • 10 maišelių.

Asmeniui arba komandai skiriama po 5 maišelius.

ŽAIDIMO TIKSLAS

Laimi pirmasis žaidėjas ar komanda surenkusi 500 taškų sumą.

Žaidėjai pradeda žaidimą turėdami 0 taškų ir laimi tada, kai surenka lygiai 500.

ŽAIDIMO PRADŽIA

Metant monetą ar traukiant burtus išsirinkate, kuris žaidėjas, ar komanda, pirmieji pradeda žaidimą. Žaidžiama su “atsidarymais” t.y. kiekviena iš komandų norėdama pradėti savo žaidimą privalo pataikyti į 30 taškų žymą. Tik tai atlikus pradedami sumuoti komandos ar asmeniniai taškai (atidaryti 30 taškų iškart sumuojasi prie būsimo taškų kraičio). Priešininkas pradeda skaičiuoti savo taškus tik pataikęs į tą pačią 30 taškų žymą.

ŽAIDIMO EIGA

Pirmasis žaidėjas meta savo penkis maišelius ir skaičiuoja taškus. Tik išmetus visus maišelius ėjimą atlieka varžovas. Žaidžiant komandose, žaidėjai keičiasi kas penkis metimus. Jei metimo metu žaidėjo pėda užmynė nustatytą metimo liniją, skaitoma klaida – neužskaitomi metimo taškai. Žaidėjas gali stovėti pasviręs pirmyn, tačiau pėda peržengti nustatytą metimo liniją draudžiama.

ŽAIDIMO PABAIGA

Laimi tas žaidėjas, ar komanda, kurie pirmieji surenka lygiai 500 taškų, tačiau norint tai padaryti būtina paskutiniuoju metimu surinkti 30 taškų.

Pavyzdžiui, žaidėjas A turi 450 taškų. Norėdamas pabaigti žaidimą jis privalo pataikyti į 20 ir užbaigti žaidimą su pataikymu į 30 taškų žymą arba pataikyti į 10 + 10 ir tada užbaigti pataikymu į 30 taškų. Jeigu žaidėjas pataiko į 50, 40 ar 30 taškų žymas, jis nebeturi galimybės kitu metimu užbaigti žaidimo su 30 taškų žyma. Tokiu atveju ėjimas atitenka priešininkui ir žaidėjas pradeda kitą ėjimą su ta pačia taškų suma, kurią turėjo prieš paskutinius savo tris metimus.

 

Galima ir paprastesnė žaidimo versija, kai žaidėjai skaičiuoja savo gaunamus taškus ir laimi pirmasis surinkęs 500 taškų. Žaidžiama be “atsidarymų” ir “užsidarymų”. Galima trumpinti žaidimą sutarus mažesnę laiminčią taškų sumą. Linkime smagaus laiko žaidžiant!